loga ue

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona opracowana przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto” w ramach operacji, której celem jest wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR - LGD “Z Nami Warto”.

loga ue


Przedmiotem konkursu było przygotowanie przepysznego pasztetu wielkanocnego. Do siedziby #GminnyOśrodekKulturywKołaczkowie im. Wł. Reymonta w Kołaczkowie dostarczono 4 wersje tej potrawy.

Jurorem był Pan Grzegorz Mierkiewicz – szef kuchni Hotelu Boss i Bagatelki z Miłosławia. Kryterium oceny podlegały zarówno walory degustacyjne, jak i wykonanie oraz sposób podania.

Zadanie miał niezwykle trudne, ale podołał. Nasz ekspert długo dumał i rozwodził się nad niuansami – jednak to właśnie one zdecydowały o tym, kto wygrał. Laureaci otrzymali bony zakupowe, natomiast Pani Monice Matuszewskiej wręczono biżuterię ufundowaną przez Firmę Jubilerską Wojciuch z Kołaczkowa.

Laureaci :

  1. Andrzej Knociński z Kołaczkowa
  2. Karolina Jakubowska z Kołaczkowa
  3. Andrzej Majorek z Sokolnik
  4. Monika Matuszewska z Budziłowa

Swojego zwycięzcę wyłonili również uczestnicy, którzy w tej konkurencji nie mogli głosować na swoje wyroby. W ocenie na najsmaczniejszy pasztet wparciem okazał się Pan Marek Przyjemski Prezes Lokalnej Grupy Działania - „Z Nami Warto”. Tutaj zdecydowanie wygrał pasztet przygotowany przez Andrzeja Majorka z Sokolnik. Zwycięzca otrzymał nagrodę – kartę podarunkową, którą ufundowała Lokalna Grupa Działania "Z Nami Warto"

Początek strony