loga ue

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona opracowana przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto” w ramach operacji, której celem jest wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR - LGD “Z Nami Warto”.


Lokalna Grupa Działania „Z Nami Warto” w dniu 10-04-2015r. rozpoczęła prace nad stworzeniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2015-2020. Strategia umożliwi pozyskanie środków finansowych na realizacje zadań, inwestycji, wydarzeń i wszelkich inicjatyw, które wpłyną na rozwój naszego terenu oraz przyczynią się do poprawy życia mieszkańców. W I  Spotkaniu, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kołaczkowie  uczestniczyli przedstawiciele, instytucji, organizacji oraz przedsiębiorcy  z terenu Powiatu Wrzesińskiego m.in.:  RG LZS w Kołaczkowie, Stowarzyszenie Kobiet Gminy Września „WRZOSKI”, TTW PERKOZ, Stowarzyszenie „Kulturalny Miłosław” , Forum młodzieżowe działające przy LO we Wrześni, Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie, Grupa Rowerowa „Wrześnianie”, FOTO Studio Jar-Col Jarosław Kwiatek, HS PROJEKT Henryk Sodkiewicz, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ODR Oddz. Września, a także przedstawiciele Samorządu Gmin i Powiatu: Września, Nekla, Kołaczkowo, Miłosław oraz Pyzdry. Wszystkim uczestnikom spotkania  LGD – „Z Nami Warto” składa serdeczne podziękowania, zachęcając jednocześnie do czynnego  uczestnictwa w kolejnych spotkaniach, które odbędą się już niebawem. 

Nasze spotkanie zakończyło się omówieniem i rozdaniem arkusza pomysłów, który ma  na celu zebrać jak najwięcej pożądanych do realizacji przedsięwzięć . Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zaangażować się w rozwój obszarów wiejskich naszego powiatu zachęcamy do pobrania z naszej strony arkusza pomysłu, wypełnienia go i przekazania do końca czerwca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio na adres biura pl. Wł. Reymonta 1; 62-306 Kołaczkowo.

Początek strony