loga ue

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona opracowana przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto” w ramach operacji, której celem jest wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR - LGD “Z Nami Warto”.


Obchody jubileuszu 750-lecia odbyły się 4 czerwca w Borzykowie. Mieszkańcy długo przygotowywali się do tej ważnej uroczystości. Rocznicowe obchody zainicjowała polowa msza święta, po niej Proboszcz dokonał poświęcenia obelisku na placu kościelnym kapsuły czasu, która jest świadectwem tego, co minęło i zbiorem informacji dla kolejnych pokoleń. Następnie mieszkańcy i zaproszeni goście przeszli do świetlicy wiejskiej gdzie została przecięta wstęga muralu przedstawiającego kolej wąskotorową z ppor. Tadeuszem Hernesem oraz dworkiem w tle. Na obchodach pojawili się goście m.in. Piotr Skubiszewski – historyk sztuki oraz Lechosław Musiałkowski – autor książki „Wrzesińska kolej powiatowa”. Przy tej okazji odbyło się wiele przemówień i występy dzieci z przedszkola Misiowa Chatka. Słowo wstępne wygłosiła Olga Ziółkowska, a rys historyczny przedstawił Filip Biernat. Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiło wspólne biesiadowanie gdzie panie z KGW, druhowie OSP oraz Bar DAKAR przygotowały skromny poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości.

 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Początek strony