loga ue

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona opracowana przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto” w ramach operacji, której celem jest wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR - LGD “Z Nami Warto”.


Słoneczna pogoda, moc atrakcji i zespoły z różnych gatunków muzycznych przyciągnęły 25 czerwca na Powitanie Lata do Miłosławia prawdziwe tłumy.

Jako pierwsi na wielkiej scenie zaprezentowali się Młodzi mistrzowie - laureaci konkursu wokalnego zorganizowanego przez MCK w maju. Jedną z nagród był występ na Powitaniu Lata.

Następnie zagrał duet BaiKa, który tworzą Piotr Banach, pierwszy lider grupy Hey oraz grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka Kasia "Kafi" Figaj. Muzycy od półtora roku mieszkają w Miłosławiu, ale dotychczas nie mieli okazji zaprezentować się na lokalnej scenie. Ich koncert był bardzo mocnym akcentem wieczoru, a sami muzycy zachwycili i powalili na kolana. Szczególnie Kafi, muzyczny łobuziak, zrobiła na wszystkich piorunujące wrażenie. Wszyscy zastanawiali się: skąd w tak małej osóbce tak potężny głos?

 

Po bajkowym koncercie na scenie zobaczyliśmy legendę lat 80, zespół Papa D. Publiczność wraz z Pawłem Stasiakiem i jego zespołem wyśpiewywała nieśmiertelne hity: Nasz Disneyland, Naj Story, Kamikadze wróć, Gdzie jest Ola? Publiczność długo nie dawała muzykom zejść ze sceny, wymuszając kolejne bisy.

Gwoździem program okazał się występ Mesajah, gwiazdora rodzimego reggae. Była to prawdziwa muzyczna uczta. Wokalistę wspomagały genialnie zsynchronizowane i dopełniające chórzystki. Usłyszeliśmy wiele ważnych treściowo utworów, jak Wojna czy, ale też największe przeboje: Szukając szczęścia, Każdego dnia i Lepsza połowa.

Na deser zagrał zespółExaited z gatunku disco polo. Miłym zaskoczeniem było wykonanie przez wokalistkęcoveru Maanam Cykady na Cykladach; usłyszeliśmy też największy przebój zespołu Dziś ci to powiem. Wokalistka po koncercie rozdawała płyty i pozowała do licznych zdjęć.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

 

Wydarzeniu towarzyszyły atrakcje, z których na szczególną uwagę zasługiwał namiot, gdzie pracownice MCK przeprowadzały zabawy ruchowe, robiły wielkie bańki i malowały buzie.

Organizatorami imprezy byli burmistrz Gminy Miłosław Hubert Gruszczyński i Miłosławskie Centrum Kultury. Wydarzenie wsparła Lokalna Grupa Działania Z Nami Warto, a patronat medialny objęły Wiadomości Wrzesińskie.

autor: Agnieszka Przysiuda-Zielkowska

dyrektor Miłosławskiego Centrum Kultury

Początek strony