loga ue

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona opracowana przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto” w ramach operacji, której celem jest wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR - LGD “Z Nami Warto”.


IMG 6243 www

4 grudnia w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczkowie odbyło się przedświąteczne spotkanie Liderek LGD – „Z Nami Warto”. Gości przywitała Pani Kierownik Małgorzata Lisiecka, która  podziękowała za liczne przybycie i zaangażowanie kobiet w pracę na rzecz społeczności lokalnej w roku 2014. Prezes  Jerzy Mazurkiewicz podsumował wszystkie znaczące osiągnięcia  i zrealizowane projekty przez LGD. Przedstawił również krótki zarys działań i możliwości rozwoju obszarów wiejskich w nowym okresie programowania.  

Liderkom zostały wręczone ankiety, której wyniki i sugestie pomogą Nam w pracach nad kształtowaniem nowej strategii rozwoju obszaru na lata 2014-2020. Świąteczne spotkanie w gronie przyjaciółek nie obyło się bez niespodzianek. Zaproszona przez nas Pani Barbara Dymińska przeprowadziła warsztaty haftu matematycznego. Każda z Pań otrzymała produkty w postaci:  nici, wstążki, igły, karton ozdobny, kolorowy brystol, nożyczki i klej. Pod fachowym okiem  Pani Basi i odrobinie cierpliwości, zaangażowania i twórczej inwencji  Panie samodzielnie wykonały dla siebie i swoich bliskich przepiękne kartki świąteczne. Jak na spotkanie w gronie przyjaciółek przystało nie zabrało świątecznych wypieków, kawy, herbaty i grzańca, a także rozmów i przepięknych wierszy o tematyce świątecznej za które dziękujemy naszej koleżance Sabince Liberkowskiej. Koleżankom, które uświetniły nasze świąteczne biesiadowanie domowymi wypiekami  składamy gorące podziękowania.  Do siego roku!

red. Ewa Jankowiak

 

 

 

Początek strony