loga ue

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Strona opracowana przez Lokalną Grupę Działania - „Z Nami Warto” w ramach operacji, której celem jest wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR - LGD “Z Nami Warto”.


Tegoroczne święto smaków poprzedziła msza święta odprawiona w podziękowaniu za plony w kościele pw. św. Ducha. Uroczysty charakter mszy podkreślił udział chóru Camerata oraz Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”. Członkowie zespołu nieśli wieniec dożynkowy oraz dar do ołtarza.


Ponad 20 kół gospodyń wiejskich oraz lokalnych producentów żywności wystawiło swoje stoiska. Były zatem wypieki i słodkości. Nie zabrakło dań mięsnych i zup.

Tradycją Powiatowego Święta Smaków staje się konkurs kulinarny. W zeszłym roku koła gospodyń wiejskich przygotowywały potrawy z ziemniaków. Tym razem wybór padł na gołąbki.

Gość święta smaków Tomasz Jakubiak nie ograniczył się tylko do konsumpcji. Na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością przeprowadził pokaz kulinarny.

Uczestnicy pokazu mogli też spróbować boczku, który według gościa specjalnego kocha każdy Polak. Jakubiak podał go z lekko azjatyckim ostrygowym sosem i do tego z marchewką na słodko-kwaśno.

Wydarzenie zwieńczył koncert Mariusza Kalagi w amfiteatrze.

Początek strony